شفای ریکی

ایمان ریکی، شفای ریکی

ایمان ریکی، شفای ریکی


هنر شفا دادن از طریق انرژی کیهانی، “ریکی” به معنای نیروی حیات است. کلمه “ریکی” به زبان ژاپنی بمعنای نیروی حیات بخش کیهان است. به عبارت دیگر، “ریکی” انرژی سوق یافته از عالم هستی و کیهانی است. ریکی یک روش بسیار ساده و شفابخش است که از طریق تماس دست شفادهنده بر روی بدن شفاگیر یا قرار دادن دست در نزدیکی بدن او و یا لمس یک حیوان یا گیاه برای ایجاد مجرا و کانال ریکی عمل می‌کند. می‌توان حتی ریکی را به نقاط دوردست بعنوان یک شفای غایب ارسال کرد. تصور بر آن است که ریکی قرن‌ها پیش در زمان گذشته کاربرد داشته و در قرن نوزدهم توسط دکتر اسویی که اهل ژاپن بود، مجدداً کشف شده است. دکتر اسویی آن را به هنگامی که درباره اسناد شفابخشی تحقیق می‌کرد و در کمپ‌های مدی تیشن آنها شرکت می‌نمود، متوجه شد. با آشکار شدن حقایق ریکی، دکتر اسویی تجربه‌های حاصل از رازهای ریکی را با دیگران به اشتراک می‌گذارد و آنها را از کشف خود بهره‌مند می‌کند. بدین ترتیب اسرار مربوطه توسط وی سینه به سینه در طول زمان انتقال یافته و به طور مستمر از استادی به شاگردش منتقل شده‌اند. تا اینکه در طول دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی در غرب معرفی و گسترش یافت و امروزه هزاران معلم ریکی و شفاگر از آن برای شفا استفاده می‌کنند.
ریکی می‌تواند بوسیله هر کسی که توسط یک استاد ریکی انرژی شده باشد، قابل انتقال و استفاده گردد. ریکی شفابخش کلیه سطوح انسان به لحاظ فیزیکی، ذهنی و روحی بوده و علاوه بر آن، قابلیت‌های طبیعی و ذاتی بدن را نیز جهت خوددرمانی پشتیبانی می‌کند. خاصیت تاثیر حرارتی ریکی معمولاً تا فاصله پنج اینچ یا دوازده و نیم سانتی‌متری بطور فیزیکی توسط انسان قابل لمس است. ریکی یک شفای عمومی بوده و تسکین دهنده بسیاری از امراض و آسیب‌های روحی و روانی بطریق ملایم می‌باشد. ریکی به هیچ مکتب یا مذهب خاصی تعلق ندارد و یک شیوه فرقه‌گرا نیست، بنابراین توسط افراد زیادی از ادیان و مکاتب مختلف و با فرهنگ‌های متفاوت استفاده می‌شود. در نتیجه، برای انجام ریکی و لذت بردن از مزایای آن نیازبه اعتقاد خاصی نیست. تنها چیزی که اهمیت دارد، این است که فرد تمایل خود را به شفا دادن یا شفا گرفتن نشان دهد. کل کیهان سرشار از عشق است و از عشق نیز بوجود آمده، و همه چیز بسوی عشق برمی‌گردد. همه چیز از لذت پدید آمده و در لذت بسر می‌برند، و سرانجام به سوی لذت روانه خواهند شد. “اوپانیشاد” ریکی، عشق است. ارتباط با کیهان ریشه و سرچشمه ریکی از عشق کیهانی ناشی می‌شود

، که در هر لحظه تنفس ما را تامین می‌کند. ریکی همه ما را برای پذیرش این عشق با شکوه دعوت می‌نماید و تمایل دارد که به آن ایمان داشته باشیم و اجازه دهیم تا از طریق ما جریان یابد. بطرق متفاوت ریکی نشانگر شادی و خوشی است، بطوریکه می‌توان با زندگی کردن در هماهنگی با قوانین کیهانی آنرا کاملاً حس کرد. اگر تمایل دارید دیگران دوستتان داشته باشند، به دوست داشتن دیگران اقدام کنید. عشق بدهید تا بدفعات عشق دریافت نمایید. کسیکه در کانال انرژی ریکی واقع شود، هرگز انرژی او تخلیه نمی‌شود، زیرا انرژی مربوطه قبل از اینکه به شفا گیرنده انتقال یابد، به خود شفا دهنده منتقل می‌شود. ریکی، در دوران بارداری، در دوران آبستنی و به هنگام تولد نوزاد، می‌تواند مادران و کودکان آنان را با عشق کیهانی برکت بخشیده و موجب شفای کودک و مادر گردد. ریکی، در زمان مرگ همه ما و هر موجود دیگری که در کره خاکی بسر می‌برد، به چرخه حیات وابسته ایم، بطوریکه پیکره کیهانی از طریق ما و از ماورای وجودمان توسعه می‌یابد. در زمان تولد و مرگ تحول اساسی صورت گرفته و شکل، تغییرات و دوام ما را سبب می‌گردد. ریکی قادر است به شخص در حال مرگ و نیز به عزیزان او کمک کرده و کاملاً مفید واقع شود. از خداوند بزگ بابت این نیروی پاک و خالص (نور ریکی) تشکر می‌کنم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *